
Original: $1,949.90
-70%$1,949.90
$584.97The Story
- Body material is polyamide (nylon), brass contact, nickel plating
- Banana contact material is BeCu, plating is nickel
- Suitable for use with 9120A programmable DC power supplies
Red, green and black cable.
Product details
| Test Connector Type A | Stacking Banana Plug, Retractable Sleeve |
| Test Connector Type B | Stacking Banana Plug, Retractable Sleeve |
| Voltage Rating | - |
| Current Rating | - |
| Insulator Colour | Black, Green, Red |
| Lead Length - Metric | 500mm |
| Lead Length - Imperial | 19.69" |
| No. of Test Leads | 3 |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | B&K PRECISION |
| Part Number | TL 9120 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
- Body material is polyamide (nylon), brass contact, nickel plating
- Banana contact material is BeCu, plating is nickel
- Suitable for use with 9120A programmable DC power supplies
Red, green and black cable.
Product details
| Test Connector Type A | Stacking Banana Plug, Retractable Sleeve |
| Test Connector Type B | Stacking Banana Plug, Retractable Sleeve |
| Voltage Rating | - |
| Current Rating | - |
| Insulator Colour | Black, Green, Red |
| Lead Length - Metric | 500mm |
| Lead Length - Imperial | 19.69" |
| No. of Test Leads | 3 |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | B&K PRECISION |
| Part Number | TL 9120 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











