đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now
![AVX VC060330A650DP TVS Varistor, 21 V, 30 V, TransGuard Series, 67 V, 0603 [1608 Metric], Multilayer Varistor (MLV)](https://img.tanotishq.shop/images/product/avx-vc060330a650dp-tvs-varistor-21-v-30-v-transguard-series-67-v-0603-1608-metric-multilayer-varistor-mlv-1.jpg)
$0.09
Original: $0.31
-71%AVX VC060330A650DP TVS Varistor, 21 V, 30 V, TransGuard Series, 67 V, 0603 [1608 Metric], Multilayer Varistor (MLV)—
$0.31
$0.09The Story
This is a TVS Varistor, 21 V, 30 V, TransGuard Series, 67 V, 0603 [1608 Metric], Multilayer Varistor (MLV) product from AVX with the model number VC060330A650DP
Product details
| Voltage Rating VAC | 21V |
| Voltage Rating V DC | 30V |
| Product Range | TransGuard Series |
| Clamping Voltage Vc Max | 67V |
| Varistor Case Style | 0603 [1608 Metric] |
| Varistor Type | Multilayer Varistor (MLV) |
| Peak Surge Current @ 8/20µs | 30A |
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| Peak Energy (10/1000uS) | 100mJ |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | AVX |
| Part Number | VC060330A650DP |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a TVS Varistor, 21 V, 30 V, TransGuard Series, 67 V, 0603 [1608 Metric], Multilayer Varistor (MLV) product from AVX with the model number VC060330A650DP
Product details
| Voltage Rating VAC | 21V |
| Voltage Rating V DC | 30V |
| Product Range | TransGuard Series |
| Clamping Voltage Vc Max | 67V |
| Varistor Case Style | 0603 [1608 Metric] |
| Varistor Type | Multilayer Varistor (MLV) |
| Peak Surge Current @ 8/20µs | 30A |
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| Peak Energy (10/1000uS) | 100mJ |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | AVX |
| Part Number | VC060330A650DP |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











