đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$23.13
Amphenol PCD M85049/41-4A Strain Relief STR ANOD. BK 61AH2884 New—
$23.13
The Story
This is a M85049/41-4A STRAIN RELIEF , STR, ANOD. BK 61AH2884 New product from AMPHENOL PCD with the model number M85049/41-4A
Product details
| Connector Shell Size | 10SL, 12S, 12 |
| Cable Diameter Max | 7.9mm |
| Strain Relief Material | Aluminum Alloy |
| Product Range | - |
| For Use With | MS Series Circular Connectors |
Other details
| Brand | AMPHENOL PCD |
| Part Number | M85049/41-4A |
| Quantity | Each |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a M85049/41-4A STRAIN RELIEF , STR, ANOD. BK 61AH2884 New product from AMPHENOL PCD with the model number M85049/41-4A
Product details
| Connector Shell Size | 10SL, 12S, 12 |
| Cable Diameter Max | 7.9mm |
| Strain Relief Material | Aluminum Alloy |
| Product Range | - |
| For Use With | MS Series Circular Connectors |
Other details
| Brand | AMPHENOL PCD |
| Part Number | M85049/41-4A |
| Quantity | Each |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.












