đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$9.46
Original: $31.54
-70%Amphenol PCD M85049/14S15W Grommet NUT STR CAD 04P4611 New—
$31.54
$9.46The Story
This is a M85049/14S15W GROMMET NUT , STR, CAD 04P4611 New product from AMPHENOL PCD with the model number M85049/14S15W
Product details
| Connector Shell Size | 15 |
| Cable Diameter Max | 16mm |
| Strain Relief Material | Aluminum Alloy |
| Product Range | - |
| For Use With | MIL-DTL-38999 Series III and Series IV Circular Connectors |
Other details
| Brand | AMPHENOL PCD |
| Part Number | M85049/14S15W |
| Quantity | Each |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a M85049/14S15W GROMMET NUT , STR, CAD 04P4611 New product from AMPHENOL PCD with the model number M85049/14S15W
Product details
| Connector Shell Size | 15 |
| Cable Diameter Max | 16mm |
| Strain Relief Material | Aluminum Alloy |
| Product Range | - |
| For Use With | MIL-DTL-38999 Series III and Series IV Circular Connectors |
Other details
| Brand | AMPHENOL PCD |
| Part Number | M85049/14S15W |
| Quantity | Each |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











