đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$1.46
Original: $4.86
-70%ABL HEATSINKS BGA-PP-025 Heat Sink, For Ball Grid Array, Push-Pin, BGA, 9 �C/W, 15 mm, 49 mm, 49 mm—
$4.86
$1.46The Story
This is a Heat Sink, For Ball Grid Array, Push-Pin, BGA, 9 �C/W, 15 mm, 49 mm, 49 mm product from ABL HEATSINKS with the model number BGA-PP-025
Product details
| External Diameter - Metric | - |
| Packages Cooled | BGA |
| Heat Sink Material | Aluminium |
| Thermal Resistance | 9�C/W |
| External Length - Imperial | 1.929" |
| External Length - Metric | 49mm |
| External Width - Metric | 49mm |
| External Diameter - Imperial | - |
| External Height - Metric | 15mm |
| External Height - Imperial | 0.591" |
| External Width - Imperial | 1.929" |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | ABL HEATSINKS |
| Part Number | BGA-PP-025 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Heat Sink, For Ball Grid Array, Push-Pin, BGA, 9 �C/W, 15 mm, 49 mm, 49 mm product from ABL HEATSINKS with the model number BGA-PP-025
Product details
| External Diameter - Metric | - |
| Packages Cooled | BGA |
| Heat Sink Material | Aluminium |
| Thermal Resistance | 9�C/W |
| External Length - Imperial | 1.929" |
| External Length - Metric | 49mm |
| External Width - Metric | 49mm |
| External Diameter - Imperial | - |
| External Height - Metric | 15mm |
| External Height - Imperial | 0.591" |
| External Width - Imperial | 1.929" |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | ABL HEATSINKS |
| Part Number | BGA-PP-025 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









