
Original: $90.48
-70%$90.48
$27.14The Story
Industrial
Product details
| Thermal Resistance | 0.32°C/W |
| Packages Cooled | - |
| External Width - Metric | 240mm |
| External Height - Metric | 46mm |
| External Length - Metric | 250mm |
| External Diameter - Metric | - |
| Heat Sink Material | Aluminium |
| External Width - Imperial | 9.45" |
| External Height - Imperial | 1.81" |
| External Length - Imperial | 9.84" |
| External Diameter - Imperial | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | ABL HEATSINKS |
| Part Number | 193AB2500B |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Industrial
Product details
| Thermal Resistance | 0.32°C/W |
| Packages Cooled | - |
| External Width - Metric | 240mm |
| External Height - Metric | 46mm |
| External Length - Metric | 250mm |
| External Diameter - Metric | - |
| Heat Sink Material | Aluminium |
| External Width - Imperial | 9.45" |
| External Height - Imperial | 1.81" |
| External Length - Imperial | 9.84" |
| External Diameter - Imperial | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | ABL HEATSINKS |
| Part Number | 193AB2500B |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









