đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$0.85
Original: $2.84
-70%AAVID THERMALLOY TV1505 Heat Sink, PCB, Board Level, TO-126, TO-220, 17 °C/W, 30.2 mm, 30 mm, 12.7 mm—
$2.84
$0.85The Story
This is a Heat Sink, PCB, Board Level, TO-126, TO-220, 17 °C/W, 30.2 mm, 30 mm, 12.7 mm product from AAVID THERMALLOY with the model number TV1505
Product details
| Packages Cooled | TO-126, TO-220 |
| Thermal Resistance | 17°C/W |
| External Height - Metric | 30.2mm |
| External Width - Metric | 30mm |
| External Length - Metric | 12.7mm |
| External Diameter - Metric | - |
| Heat Sink Material | Aluminium |
| External Height - Imperial | 1.19" |
| External Width - Imperial | 1.18" |
| External Length - Imperial | 0.5" |
| External Diameter - Imperial | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | AAVID THERMALLOY |
| Part Number | TV1505 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Heat Sink, PCB, Board Level, TO-126, TO-220, 17 °C/W, 30.2 mm, 30 mm, 12.7 mm product from AAVID THERMALLOY with the model number TV1505
Product details
| Packages Cooled | TO-126, TO-220 |
| Thermal Resistance | 17°C/W |
| External Height - Metric | 30.2mm |
| External Width - Metric | 30mm |
| External Length - Metric | 12.7mm |
| External Diameter - Metric | - |
| Heat Sink Material | Aluminium |
| External Height - Imperial | 1.19" |
| External Width - Imperial | 1.18" |
| External Length - Imperial | 0.5" |
| External Diameter - Imperial | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | AAVID THERMALLOY |
| Part Number | TV1505 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









