
Original: $126.99
-70%$126.99
$38.10The Story
Product details
| Power Supply Output Type | Fixed |
| Output Power Max | 40W |
| No. of Outputs | 1Outputs |
| Output Voltage - Output 2 | - |
| Output Current - Output 2 | - |
| Input Voltage AC Max | 264V |
| Input Voltage AC Min | 85V |
| Product Range | ECE Series |
| Output Voltage - Output 3 | - |
| Output Voltage - Output 1 | 12V |
| Output Current - Output 3 | - |
| Output Current - Output 4 | - |
| Output Voltage - Output 4 | - |
| Output Current - Output 1 | 3.33A |
Other details
| Brand | XP POWER |
| Part Number | ECE40US12-S |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Power Supply Output Type | Fixed |
| Output Power Max | 40W |
| No. of Outputs | 1Outputs |
| Output Voltage - Output 2 | - |
| Output Current - Output 2 | - |
| Input Voltage AC Max | 264V |
| Input Voltage AC Min | 85V |
| Product Range | ECE Series |
| Output Voltage - Output 3 | - |
| Output Voltage - Output 1 | 12V |
| Output Current - Output 3 | - |
| Output Current - Output 4 | - |
| Output Voltage - Output 4 | - |
| Output Current - Output 1 | 3.33A |
Other details
| Brand | XP POWER |
| Part Number | ECE40US12-S |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.













