đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$66.22
Original: $220.73
-70%XP POWER AEL80US24 80 Watt AC/DC Single Output Power Supply, Input 90V to 264V, Output 24V/3.33A—
$220.73
$66.22The Story
Product details
| Power Supply Output Type | Fixed |
| Output Power Max | 80W |
| Output Voltage - Output 2 | - |
| Output Current - Output 2 | - |
| Input Voltage AC Max | 264V |
| Plug Type | Mains Plug Sold Separately |
| Input Voltage AC Min | 90V |
| Product Range | AEL Series |
| Output Voltage - Output 3 | - |
| Output Voltage - Output 1 | 24V |
| Output Connector | 5 Way Mini DIN |
| Output Current - Output 3 | - |
| No. of Outputs | 1 Output |
| Output Current - Output 1 | 3.33A |
Other details
| Brand | XP POWER |
| Part Number | AEL80US24 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Power Supply Output Type | Fixed |
| Output Power Max | 80W |
| Output Voltage - Output 2 | - |
| Output Current - Output 2 | - |
| Input Voltage AC Max | 264V |
| Plug Type | Mains Plug Sold Separately |
| Input Voltage AC Min | 90V |
| Product Range | AEL Series |
| Output Voltage - Output 3 | - |
| Output Voltage - Output 1 | 24V |
| Output Connector | 5 Way Mini DIN |
| Output Current - Output 3 | - |
| No. of Outputs | 1 Output |
| Output Current - Output 1 | 3.33A |
Other details
| Brand | XP POWER |
| Part Number | AEL80US24 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.













