
Original: $2.90
-70%$2.90
$0.87The Story
- 0.5Nm Tightening torque
- 150µm Solder cream thickness
Industrial
Product details
| Spacer Material | Steel |
| Overall Length | 14mm |
| Outer Diameter | 6mm |
| Inner Diameter | 3.3mm |
| Spacer Type | Swage Round |
| Product Range | WA-SMST Series |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 9774140960R |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
- 0.5Nm Tightening torque
- 150µm Solder cream thickness
Industrial
Product details
| Spacer Material | Steel |
| Overall Length | 14mm |
| Outer Diameter | 6mm |
| Inner Diameter | 3.3mm |
| Spacer Type | Swage Round |
| Product Range | WA-SMST Series |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 9774140960R |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.















