đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$0.60
Original: $2.00
-70%Wurth Elektronik 970140365 Standoff Nylon (Polyamide) M3 Hex Female-Female 14 mm—
$2.00
$0.60The Story
This is a Standoff, Nylon (Polyamide), M3, Hex Female-Female, 14 mm product from WURTH ELEKTRONIK with the model number 970140365
Product details
| Standoff Material | Nylon (Polyamide) |
| Thread Size - Metric | M3 |
| Thread Size - Imperial | - |
| Standoff Type | Hex Female-Female |
| Body Length | - |
| Overall Length | 14mm |
| External Width | 6mm |
| Product Range | WA-SPAII Series |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 970140365 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Standoff, Nylon (Polyamide), M3, Hex Female-Female, 14 mm product from WURTH ELEKTRONIK with the model number 970140365
Product details
| Standoff Material | Nylon (Polyamide) |
| Thread Size - Metric | M3 |
| Thread Size - Imperial | - |
| Standoff Type | Hex Female-Female |
| Body Length | - |
| Overall Length | 14mm |
| External Width | 6mm |
| Product Range | WA-SPAII Series |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 970140365 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.















