đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now
$3.21
Original: $10.71
-70%WURTH ELEKTRONIK 74439370150 Surface Mount Power Inductor, XHMI Series, 15 µH, 10 A, 34 A, Shielded, 0.0113 ohm—
$10.71
$3.21The Story
This is a Surface Mount Power Inductor, XHMI Series, 15 µH, 10 A, 34 A, Shielded, 0.0113 ohm product from WURTH ELEKTRONIK with the model number 74439370150
Product details
| Power Inductor Case | 16.4mm x 15.4mm x 9.1mm |
| DC Resistance Max | 0.0113ohm |
| Saturation Current (Isat) | 34A |
| Packaging | Each |
| Inductance Tolerance | ± 20% |
| Product Range | XHMI Series |
| RMS Current (Irms) | 10A |
| Inductance | 15µH |
| Inductor Construction | Shielded |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 74439370150 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Surface Mount Power Inductor, XHMI Series, 15 µH, 10 A, 34 A, Shielded, 0.0113 ohm product from WURTH ELEKTRONIK with the model number 74439370150
Product details
| Power Inductor Case | 16.4mm x 15.4mm x 9.1mm |
| DC Resistance Max | 0.0113ohm |
| Saturation Current (Isat) | 34A |
| Packaging | Each |
| Inductance Tolerance | ± 20% |
| Product Range | XHMI Series |
| RMS Current (Irms) | 10A |
| Inductance | 15µH |
| Inductor Construction | Shielded |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 74439370150 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











