
Original: $1.40
-70%$1.40
$0.42The Story
Product details
| Product Range | WE-LQ Series |
| Inductance | 22µH |
| RMS Current (Irms) | 630mA |
| Saturation Current (Isat) | 1A |
| Inductor Construction | Unshielded |
| DC Resistance Max | 0.7ohm |
| Power Inductor Case | 4.5mm x 3.2mm x 2.6mm |
| Inductance Tolerance | ± 10% |
| Packaging | Cut Tape |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 744045220 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Product Range | WE-LQ Series |
| Inductance | 22µH |
| RMS Current (Irms) | 630mA |
| Saturation Current (Isat) | 1A |
| Inductor Construction | Unshielded |
| DC Resistance Max | 0.7ohm |
| Power Inductor Case | 4.5mm x 3.2mm x 2.6mm |
| Inductance Tolerance | ± 10% |
| Packaging | Cut Tape |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 744045220 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











