🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now
$0.52
Original: $1.73
-70%WURTH ELEKTRONIK 744031150 Surface Mount Power Inductor, WE-TPC Series, 15 �H, 620 mA, 450 mA, Shielded, 0.285 ohm—
$1.73
$0.52The Story
This is a Surface Mount Power Inductor, WE-TPC Series, 15 �H, 620 mA, 450 mA, Shielded, 0.285 ohm product from WURTH ELEKTRONIK with the model number 744031150
Product details
| Inductance Tolerance | � 30% |
| RMS Current (Irms) | 620mA |
| Saturation Current (Isat) | 450mA |
| Power Inductor Case | 3.8mm x 3.8mm x 1.65mm |
| Inductance | 15�H |
| Inductor Construction | Shielded |
| Product Range | WE-TPC Series |
| DC Resistance Max | 0.285ohm |
| Packaging | Cut Tape |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 744031150 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Surface Mount Power Inductor, WE-TPC Series, 15 �H, 620 mA, 450 mA, Shielded, 0.285 ohm product from WURTH ELEKTRONIK with the model number 744031150
Product details
| Inductance Tolerance | � 30% |
| RMS Current (Irms) | 620mA |
| Saturation Current (Isat) | 450mA |
| Power Inductor Case | 3.8mm x 3.8mm x 1.65mm |
| Inductance | 15�H |
| Inductor Construction | Shielded |
| Product Range | WE-TPC Series |
| DC Resistance Max | 0.285ohm |
| Packaging | Cut Tape |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 744031150 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











