
Original: $0.46
-70%$0.46
$0.14The Story
Product details
| PCB Support Type | Round Reverse Lock-In Support |
| PCB Support Material | Nylon 6.6 (Polyamide 6.6) |
| Height | 2.5mm |
| External Width | 8mm |
| Product Range | WA-SNFR Series |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 709440200 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| PCB Support Type | Round Reverse Lock-In Support |
| PCB Support Material | Nylon 6.6 (Polyamide 6.6) |
| Height | 2.5mm |
| External Width | 8mm |
| Product Range | WA-SNFR Series |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 709440200 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.















