đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$0.17
Original: $0.58
-71%Wurth Elektronik 700972400 Snap Rivet Nylon 6.6 3 mm Mounting Hole 1.7 Depth 4 - 5 Grip Range WA-EXRV Series—
$0.58
$0.17The Story
This is a Snap Rivet, Nylon 6.6, 3 mm Mounting Hole, 1.7 mm Depth, 4 mm - 5 mm Grip Range, WA-EXRV Series product from WURTH ELEKTRONIK with the model number 700972400
Product details
| External Diameter | 6.3mm |
| Grip Range Min | 4mm |
| Grip Range Max | 5mm |
| Overall Length | - |
| External Depth | 1.7mm |
| Mounting Hole Dia | 3mm |
| Fastener Material | Nylon 6.6 (Polyamide 6.6) |
| Product Range | WA-EXRV Series |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 700972400 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Snap Rivet, Nylon 6.6, 3 mm Mounting Hole, 1.7 mm Depth, 4 mm - 5 mm Grip Range, WA-EXRV Series product from WURTH ELEKTRONIK with the model number 700972400
Product details
| External Diameter | 6.3mm |
| Grip Range Min | 4mm |
| Grip Range Max | 5mm |
| Overall Length | - |
| External Depth | 1.7mm |
| Mounting Hole Dia | 3mm |
| Fastener Material | Nylon 6.6 (Polyamide 6.6) |
| Product Range | WA-EXRV Series |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 700972400 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.















