đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$0.78
Original: $2.60
-70%WURTH ELEKTRONIK 691363110003 Pluggable Terminal Block, 3.5 mm, 3 Ways, 28 AWG, 16 AWG, 1.5 mm², Screw—
$2.60
$0.78The Story
This is a Pluggable Terminal Block, 3.5 mm, 3 Ways, 28 AWG, 16 AWG, 1.5 mm², Screw product from WURTH ELEKTRONIK with the model number 691363110003
Product details
| Pitch Spacing | 3.5mm |
| No. of Positions | 3Ways |
| Wire Size AWG Min | 28AWG |
| Wire Size AWG Max | 16AWG |
| Conductor Area CSA | 1.5mm² |
| Wire Connection Method | Screw |
| Rated Current | 8A |
| Rated Voltage | 300V |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 691363110003 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| 3D Product Image EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Pluggable Terminal Block, 3.5 mm, 3 Ways, 28 AWG, 16 AWG, 1.5 mm², Screw product from WURTH ELEKTRONIK with the model number 691363110003
Product details
| Pitch Spacing | 3.5mm |
| No. of Positions | 3Ways |
| Wire Size AWG Min | 28AWG |
| Wire Size AWG Max | 16AWG |
| Conductor Area CSA | 1.5mm² |
| Wire Connection Method | Screw |
| Rated Current | 8A |
| Rated Voltage | 300V |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 691363110003 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| 3D Product Image EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











