
Original: $4.93
-70%$4.93
$1.48The Story
- Insulation PET (white) with blue PET support tape
- Copper contact material
- Flammability rating of UL758
- Operating temperature range -30�C to 105�C
- Working voltage of 60VAC
- 50 and 200mm lengths
- 4 to 30way conductors
Applications
Industrial, Power Management
Product details
| Cable Length - Metric | 200mm |
| Connector Type B | - |
| Contact Orientation | Opposite Sided Contacts |
| No. of Cores | 8Core |
| Jacket Colour | White |
| Connector Type A | - |
| Product Range | - |
| Pitch Spacing | 1mm |
| Cable Length - Imperial | 7.87" |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 686708200001 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
- Insulation PET (white) with blue PET support tape
- Copper contact material
- Flammability rating of UL758
- Operating temperature range -30�C to 105�C
- Working voltage of 60VAC
- 50 and 200mm lengths
- 4 to 30way conductors
Applications
Industrial, Power Management
Product details
| Cable Length - Metric | 200mm |
| Connector Type B | - |
| Contact Orientation | Opposite Sided Contacts |
| No. of Cores | 8Core |
| Jacket Colour | White |
| Connector Type A | - |
| Product Range | - |
| Pitch Spacing | 1mm |
| Cable Length - Imperial | 7.87" |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 686708200001 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











