
Original: $4.73
-70%$4.73
$1.42The Story
Product details
| Cable Length - Metric | 152mm |
| Connector Type B | - |
| Contact Orientation | Same Sided Contacts |
| No. of Cores | 16Core |
| Jacket Colour | White |
| Connector Type A | - |
| Product Range | - |
| Pitch Spacing | 0.5mm |
| Cable Length - Imperial | 6" |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 687616152002 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Cable Length - Metric | 152mm |
| Connector Type B | - |
| Contact Orientation | Same Sided Contacts |
| No. of Cores | 16Core |
| Jacket Colour | White |
| Connector Type A | - |
| Product Range | - |
| Pitch Spacing | 0.5mm |
| Cable Length - Imperial | 6" |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 687616152002 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











