
Original: $13.83
-70%$13.83
$4.15The Story
Product details
| Connector to Connector | IDC Receptacle to IDC Receptacle |
| No. of Positions | 14Ways |
| Cable Length - Imperial | 7.9" |
| Cable Length - Metric | 200mm |
| Connector Pitch | 2.54mm |
| Product Range | WR-WST SKEDD Series |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 490107671412S |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Product details
| Connector to Connector | IDC Receptacle to IDC Receptacle |
| No. of Positions | 14Ways |
| Cable Length - Imperial | 7.9" |
| Cable Length - Metric | 200mm |
| Connector Pitch | 2.54mm |
| Product Range | WR-WST SKEDD Series |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 490107671412S |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











