
Original: $139.43
-70%$139.43
$41.83The Story
- Self adhesive, highly conductive
- -25 to 85�C Operating temperature range
Applications
Industrial
Product details
| Tape Colour | - |
| Tape Type | Conductive Shielding |
| Tape Width - Metric | 20mm |
| Tape Backing Material | Copper Foil |
| Tape Width - Imperial | 0.79" |
| Product Range | - |
| Tape Length - Imperial | 108.27ft |
| Tape Length - Metric | 33m |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 3003320A |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
- Self adhesive, highly conductive
- -25 to 85�C Operating temperature range
Applications
Industrial
Product details
| Tape Colour | - |
| Tape Type | Conductive Shielding |
| Tape Width - Metric | 20mm |
| Tape Backing Material | Copper Foil |
| Tape Width - Imperial | 0.79" |
| Product Range | - |
| Tape Length - Imperial | 108.27ft |
| Tape Length - Metric | 33m |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 3003320A |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.







