
Original: $96.64
-70%$96.64
$28.99The Story
Product details
| Tape Type | Conductive Shielding |
| Tape Backing Material | Copper Foil |
| Tape Width - Metric | 8mm |
| Tape Width - Imperial | 0.31" |
| Tape Length - Metric | 33m |
| Tape Length - Imperial | 108.27ft |
| Tape Colour | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 3003308A |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Tape Type | Conductive Shielding |
| Tape Backing Material | Copper Foil |
| Tape Width - Metric | 8mm |
| Tape Width - Imperial | 0.31" |
| Tape Length - Metric | 33m |
| Tape Length - Imperial | 108.27ft |
| Tape Colour | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 3003308A |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.






