
Original: $0.78
-71%$0.78
$0.23The Story
Product details
| Block Orientation | Through Hole Vertical |
| Gender | Header |
| Rated Current | 15A |
| No. of Positions | 2Ways |
| Product Range | 8142 Series |
| Pitch Spacing | 5mm |
| Rated Voltage | 300V |
Other details
| Brand | WIELAND ELECTRIC |
| Part Number | Z5.530.3225.0 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Block Orientation | Through Hole Vertical |
| Gender | Header |
| Rated Current | 15A |
| No. of Positions | 2Ways |
| Product Range | 8142 Series |
| Pitch Spacing | 5mm |
| Rated Voltage | 300V |
Other details
| Brand | WIELAND ELECTRIC |
| Part Number | Z5.530.3225.0 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










