🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$11.77
WELWYN WH25-3R3JI Resistor, Solder Lug, 3.3 ohm, 25 W, 560 V, � 5%, WH Series, Wirewound—
$11.77
The Story
This is a Resistor, Solder Lug, 3.3 ohm, 25 W, 560 V, � 5%, WH Series, Wirewound product from WELWYN with the model number WH25-3R3JI
Product details
| Temperature Coefficient | � 50ppm/�C |
| Power Rating | 25W |
| Resistor Element Material | Wirewound |
| Resistance | 3.3ohm |
| Resistance Tolerance | � 5% |
| Product Range | WH Series |
| Resistor Terminals | Solder Lug |
| Voltage Rating | 560V |
Other details
| Brand | WELWYN |
| Part Number | WH25-3R3JI |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Resistor, Solder Lug, 3.3 ohm, 25 W, 560 V, � 5%, WH Series, Wirewound product from WELWYN with the model number WH25-3R3JI
Product details
| Temperature Coefficient | � 50ppm/�C |
| Power Rating | 25W |
| Resistor Element Material | Wirewound |
| Resistance | 3.3ohm |
| Resistance Tolerance | � 5% |
| Product Range | WH Series |
| Resistor Terminals | Solder Lug |
| Voltage Rating | 560V |
Other details
| Brand | WELWYN |
| Part Number | WH25-3R3JI |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.




















