🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$2.42
Original: $8.07
-70%WELWYN W23-100RJI Through Hole Resistor, 100 ohm, 500 V, Axial Leaded, 9 W, � 5%, W23 Series—
$8.07
$2.42The Story
This is a Through Hole Resistor, 100 ohm, 500 V, Axial Leaded, 9 W, � 5%, W23 Series product from WELWYN with the model number W23-100RJI
Product details
| Temperature Coefficient | � 75ppm/�C |
| Power Rating | 9W |
| Resistor Element Material | Wirewound |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Resistance | 100ohm |
| Resistance Tolerance | � 5% |
| Product Range | W23 Series |
| Resistor Case Style | Axial Leaded |
| Voltage Rating | 500V |
Other details
| Brand | WELWYN |
| Part Number | W23-100RJI |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Through Hole Resistor, 100 ohm, 500 V, Axial Leaded, 9 W, � 5%, W23 Series product from WELWYN with the model number W23-100RJI
Product details
| Temperature Coefficient | � 75ppm/�C |
| Power Rating | 9W |
| Resistor Element Material | Wirewound |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Resistance | 100ohm |
| Resistance Tolerance | � 5% |
| Product Range | W23 Series |
| Resistor Case Style | Axial Leaded |
| Voltage Rating | 500V |
Other details
| Brand | WELWYN |
| Part Number | W23-100RJI |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











