
Original: $4.78
-70%$4.78
$1.43The Story
Product details
| Temperature Coefficient | � 75ppm/�C |
| Power Rating | 7W |
| Resistor Element Material | Wirewound |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Resistance | 6.8kohm |
| Resistance Tolerance | � 5% |
| Product Range | W22 Series |
| Resistor Case Style | Axial Leaded |
| Voltage Rating | 200V |
Other details
| Brand | WELWYN |
| Part Number | W22-6K8JI |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Temperature Coefficient | � 75ppm/�C |
| Power Rating | 7W |
| Resistor Element Material | Wirewound |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Resistance | 6.8kohm |
| Resistance Tolerance | � 5% |
| Product Range | W22 Series |
| Resistor Case Style | Axial Leaded |
| Voltage Rating | 200V |
Other details
| Brand | WELWYN |
| Part Number | W22-6K8JI |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.







