đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now
![WELWYN LRF3W-R01JW SMD Current Sense Resistor, 0.01 ohm, 3 W, 1225 [3064 Metric], ± 5%, LRF3W Series](https://img.tanotishq.shop/images/product/welwyn-lrf3w-r01jw-smd-current-sense-resistor-0-01-ohm-3-w-1225-3064-metric-plusmn-5-lrf3w-series-1.jpg)
$0.97
Original: $3.24
-70%WELWYN LRF3W-R01JW SMD Current Sense Resistor, 0.01 ohm, 3 W, 1225 [3064 Metric], ± 5%, LRF3W Series—
$3.24
$0.97The Story
Product details
| Resistance | 0.01ohm |
| Resistor Case Style | 1225 [3064 Metric] |
| Resistor Element Type | Thick Film |
| Resistance Tolerance | ± 5% |
| Product Range | LRF3W Series |
| Automotive Qualification Standard | AEC-Q200 |
| Temperature Coefficient | ± 100ppm/°C |
| Power Rating | 3W |
| Packaging | Cut Tape |
Other details
| Brand | WELWYN |
| Part Number | LRF3W-R01JW |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Resistance | 0.01ohm |
| Resistor Case Style | 1225 [3064 Metric] |
| Resistor Element Type | Thick Film |
| Resistance Tolerance | ± 5% |
| Product Range | LRF3W Series |
| Automotive Qualification Standard | AEC-Q200 |
| Temperature Coefficient | ± 100ppm/°C |
| Power Rating | 3W |
| Packaging | Cut Tape |
Other details
| Brand | WELWYN |
| Part Number | LRF3W-R01JW |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.






