
Original: $2.49
-70%$2.49
$0.75The Story
Product details
| No. of Positions | 2Ways |
| Wire Size AWG Min | 26AWG |
| Wire Size AWG Max | 12AWG |
| Conductor Area CSA | 4mm² |
| Wire Connection Method | Push In |
| Rated Current | 32A |
| Rated Voltage | 800V |
| No. of Levels | 1 |
| Product Range | Klippon A Series |
Other details
| Brand | WEIDMULLER |
| Part Number | 2051180000 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| No. of Positions | 2Ways |
| Wire Size AWG Min | 26AWG |
| Wire Size AWG Max | 12AWG |
| Conductor Area CSA | 4mm² |
| Wire Connection Method | Push In |
| Rated Current | 32A |
| Rated Voltage | 800V |
| No. of Levels | 1 |
| Product Range | Klippon A Series |
Other details
| Brand | WEIDMULLER |
| Part Number | 2051180000 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.





