đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$1.20
Original: $3.99
-70%WEIDMULLER 1842080000 Terminal Block, Header, 3.5 mm, 2 Ways, 15 A, 320 V, Through Hole Right Angle—
$3.99
$1.20The Story
This is a Terminal Block, Header, 3.5 mm, 2 Ways, 15 A, 320 V, Through Hole Right Angle product from WEIDMULLER with the model number 1842080000
Product details
| Block Orientation | Through Hole Right Angle |
| Gender | Header |
| Rated Current | 15A |
| No. of Positions | 2Ways |
| Product Range | - |
| Pitch Spacing | 3.5mm |
| Rated Voltage | 320V |
Other details
| Brand | WEIDMULLER |
| Part Number | 1842080000 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Terminal Block, Header, 3.5 mm, 2 Ways, 15 A, 320 V, Through Hole Right Angle product from WEIDMULLER with the model number 1842080000
Product details
| Block Orientation | Through Hole Right Angle |
| Gender | Header |
| Rated Current | 15A |
| No. of Positions | 2Ways |
| Product Range | - |
| Pitch Spacing | 3.5mm |
| Rated Voltage | 320V |
Other details
| Brand | WEIDMULLER |
| Part Number | 1842080000 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.







