đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$1.09
Original: $3.63
-70%Weidmuller 1824650000 Wire-To-Board Terminal Block 3.81 mm 5 Ways 24 AWG 16 1.5 mm² Push In—
$3.63
$1.09The Story
This is a Wire-To-Board Terminal Block, 3.81 mm, 5 Ways, 24 AWG, 16 AWG, 1.5 mm², Push In product from WEIDMULLER with the model number 1824650000
Product details
| Pitch Spacing | 3.81mm |
| No. of Positions | 5Ways |
| Wire Size AWG Min | 24AWG |
| Wire Size AWG Max | 16AWG |
| Conductor Area CSA | 1.5mm² |
| Wire Connection Method | Push In |
| Rated Current | 17.5A |
| Rated Voltage | 320V |
| Block Orientation | Through Hole Right Angle |
| Product Range | OMNIMATE Signal LM Series |
Other details
| Brand | WEIDMULLER |
| Part Number | 1824650000 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Wire-To-Board Terminal Block, 3.81 mm, 5 Ways, 24 AWG, 16 AWG, 1.5 mm², Push In product from WEIDMULLER with the model number 1824650000
Product details
| Pitch Spacing | 3.81mm |
| No. of Positions | 5Ways |
| Wire Size AWG Min | 24AWG |
| Wire Size AWG Max | 16AWG |
| Conductor Area CSA | 1.5mm² |
| Wire Connection Method | Push In |
| Rated Current | 17.5A |
| Rated Voltage | 320V |
| Block Orientation | Through Hole Right Angle |
| Product Range | OMNIMATE Signal LM Series |
Other details
| Brand | WEIDMULLER |
| Part Number | 1824650000 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.















