
Original: $1.96
-70%$1.96
$0.59The Story
Product details
| Block Orientation | Through Hole Right Angle |
| Gender | Header |
| Rated Current | 24A |
| No. of Positions | 4Ways |
| Product Range | Omnimate Signal SL Series |
| Pitch Spacing | 5.08mm |
| Rated Voltage | 400V |
Other details
| Brand | WEIDMULLER |
| Part Number | 1146770000 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Block Orientation | Through Hole Right Angle |
| Gender | Header |
| Rated Current | 24A |
| No. of Positions | 4Ways |
| Product Range | Omnimate Signal SL Series |
| Pitch Spacing | 5.08mm |
| Rated Voltage | 400V |
Other details
| Brand | WEIDMULLER |
| Part Number | 1146770000 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.



