
Original: $12.17
-70%$12.17
$3.65The Story
Product details
| Wire Size AWG Max | 12AWG |
| Wire Connection Method | Clamp |
| Rated Current | 16A |
| No. of Positions | 3Ways |
| Conductor Area CSA | 2.5mm� |
| Product Range | - |
| Pitch Spacing | 5mm |
| Wire Size AWG Min | 24AWG |
| Rated Voltage | 320V |
Other details
| Brand | WAGO |
| Part Number | 721-103/037-000 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Wire Size AWG Max | 12AWG |
| Wire Connection Method | Clamp |
| Rated Current | 16A |
| No. of Positions | 3Ways |
| Conductor Area CSA | 2.5mm� |
| Product Range | - |
| Pitch Spacing | 5mm |
| Wire Size AWG Min | 24AWG |
| Rated Voltage | 320V |
Other details
| Brand | WAGO |
| Part Number | 721-103/037-000 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











