
Original: $23.26
-70%$23.26
$6.98The Story
- Green-yellow color
- Front-entry wiring
Applications
Industrial
Product details
| Wire Size AWG Max | 12AWG |
| Wire Connection Method | Clamp |
| Rated Current | 32A |
| No. of Positions | 2Ways |
| Conductor Area CSA | 4mm� |
| Product Range | 281 Series |
| No. of Levels | 1 |
| Wire Size AWG Min | 28AWG |
| Rated Voltage | 800V |
Other details
| Brand | WAGO |
| Part Number | 281-907 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
- Green-yellow color
- Front-entry wiring
Applications
Industrial
Product details
| Wire Size AWG Max | 12AWG |
| Wire Connection Method | Clamp |
| Rated Current | 32A |
| No. of Positions | 2Ways |
| Conductor Area CSA | 4mm� |
| Product Range | 281 Series |
| No. of Levels | 1 |
| Wire Size AWG Min | 28AWG |
| Rated Voltage | 800V |
Other details
| Brand | WAGO |
| Part Number | 281-907 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.





