🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now
$22.97
Original: $76.56
-70%VISIONALERT 30102272 Beacon, Xenon, Amber, Single Flash, 2W, 230VAC, IP67, 81mm Dia., 54mm Height—
$76.56
$22.97The Story
This is a Beacon, Xenon, Amber, Single Flash, 2W, 230VAC, IP67, 81mm Dia., 54mm Height product from VISIONALERT with the model number 30102272
Product details
| Operating Temperature Min | -30�C |
| Operating Temperature Max | 60�C |
| External Height | 54mm |
| Visual Signal Type | Single Flash |
| Supply Voltage V AC | 230VAC |
| Product Range | - |
| Module Lens Colour | Amber |
| Power Rating | 2W |
| Lens Diameter | 81mm |
| IP / NEMA Rating | IP67 |
| Supply Voltage V DC | - |
Other details
| Brand | VISIONALERT |
| Part Number | 30102272 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Beacon, Xenon, Amber, Single Flash, 2W, 230VAC, IP67, 81mm Dia., 54mm Height product from VISIONALERT with the model number 30102272
Product details
| Operating Temperature Min | -30�C |
| Operating Temperature Max | 60�C |
| External Height | 54mm |
| Visual Signal Type | Single Flash |
| Supply Voltage V AC | 230VAC |
| Product Range | - |
| Module Lens Colour | Amber |
| Power Rating | 2W |
| Lens Diameter | 81mm |
| IP / NEMA Rating | IP67 |
| Supply Voltage V DC | - |
Other details
| Brand | VISIONALERT |
| Part Number | 30102272 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.





