
Original: $58.43
-70%$58.43
$17.53The Story
Product details
| Peak Repetitive Off-State Voltage, Vdrm | 600V |
| On State RMS Current IT(rms) | - |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| SCR Module Type | Bridge Rectifier, Single Phase - SCR / Diode |
| Gate Trigger Voltage Max Vgt | 2V |
| Product Range | - |
| Holding Current Max Ih | 130mA |
| Gate Trigger Current Max, Igt | 60mA |
| Peak Non Rep Surge Current Itsm 50Hz | 357A |
| Current It av | 25A |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | VS-P102W |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Peak Repetitive Off-State Voltage, Vdrm | 600V |
| On State RMS Current IT(rms) | - |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| SCR Module Type | Bridge Rectifier, Single Phase - SCR / Diode |
| Gate Trigger Voltage Max Vgt | 2V |
| Product Range | - |
| Holding Current Max Ih | 130mA |
| Gate Trigger Current Max, Igt | 60mA |
| Peak Non Rep Surge Current Itsm 50Hz | 357A |
| Current It av | 25A |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | VS-P102W |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











