đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$0.28
Original: $0.94
-70%VISHAY VOL618A-3X001T Transistor Output Optocoupler, Low Input Current, 1 Channel, LSOP, 4 Pins, 60 mA, 5 kV, 100 %—
$0.94
$0.28The Story
This is a Transistor Output Optocoupler, Low Input Current, 1 Channel, LSOP, 4 Pins, 60 mA, 5 kV, 100 % product from VISHAY with the model number VOL618A-3X001T
Product details
| Optocoupler Case Style | LSOP |
| Forward Current If Max | 60mA |
| Collector Emitter Voltage V(br)ceo | 80V |
| No. of Channels | 1 Channel |
| CTR Min | 100% |
| Packaging | Cut Tape |
| Product Range | - |
| Isolation Voltage | 5kV |
| No. of Pins | 4Pins |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | VOL618A-3X001T |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Transistor Output Optocoupler, Low Input Current, 1 Channel, LSOP, 4 Pins, 60 mA, 5 kV, 100 % product from VISHAY with the model number VOL618A-3X001T
Product details
| Optocoupler Case Style | LSOP |
| Forward Current If Max | 60mA |
| Collector Emitter Voltage V(br)ceo | 80V |
| No. of Channels | 1 Channel |
| CTR Min | 100% |
| Packaging | Cut Tape |
| Product Range | - |
| Isolation Voltage | 5kV |
| No. of Pins | 4Pins |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | VOL618A-3X001T |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











