
Original: $62.92
-70%$62.92
$18.88The Story
Product details
| Shaft Length | 50mm |
| Shaft Diameter | 6mm |
| No. of Gangs | 1 |
| Adjustment Type | Screwdriver Slot |
| Resistance Tolerance | ± 10% |
| Product Range | PE30 Series |
| Track Taper | Linear |
| No. of Turns | 1Turns |
| Potentiometer Mounting | Panel |
| Power Rating | 3W |
| Track Resistance | 10kohm |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | PE30L0FR103KAB |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Shaft Length | 50mm |
| Shaft Diameter | 6mm |
| No. of Gangs | 1 |
| Adjustment Type | Screwdriver Slot |
| Resistance Tolerance | ± 10% |
| Product Range | PE30 Series |
| Track Taper | Linear |
| No. of Turns | 1Turns |
| Potentiometer Mounting | Panel |
| Power Rating | 3W |
| Track Resistance | 10kohm |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | PE30L0FR103KAB |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











