
Original: $118.96
-70%$118.96
$35.69The Story
Product details
| Resistance | 5ohm |
| Voltage Rating | 300V |
| Resistor Case Style | TO-221 |
| Power Rating | 8W |
| Resistance Tolerance | ± 0.02% |
| Product Range | LED221 Series |
| Resistor Element Type | Metal Foil |
| Temperature Coefficient | ± 2ppm/°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | VISHAY FOIL RESISTORS |
| Part Number | Y20205R00000Q9L |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Resistance | 5ohm |
| Voltage Rating | 300V |
| Resistor Case Style | TO-221 |
| Power Rating | 8W |
| Resistance Tolerance | ± 0.02% |
| Product Range | LED221 Series |
| Resistor Element Type | Metal Foil |
| Temperature Coefficient | ± 2ppm/°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | VISHAY FOIL RESISTORS |
| Part Number | Y20205R00000Q9L |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











