
Original: $121.41
-70%$121.41
$36.42The Story
Product details
| Resistance | 1ohm |
| Product Range | VPR221Z Series |
| Power Rating | 8W |
| Resistance Tolerance | ± 1% |
| Resistor Case Style | TO-220 |
| Voltage Rating | 300V |
| Resistor Element Type | Metal Foil |
| Temperature Coefficient | ± 0.2ppm/°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
| RoHS Phthalates Compliant | Yes |
Other details
| Brand | VISHAY FOIL RESISTORS |
| Part Number | Y16901R00000F9L |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Resistance | 1ohm |
| Product Range | VPR221Z Series |
| Power Rating | 8W |
| Resistance Tolerance | ± 1% |
| Resistor Case Style | TO-220 |
| Voltage Rating | 300V |
| Resistor Element Type | Metal Foil |
| Temperature Coefficient | ± 0.2ppm/°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
| RoHS Phthalates Compliant | Yes |
Other details
| Brand | VISHAY FOIL RESISTORS |
| Part Number | Y16901R00000F9L |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











