
Original: $3.73
-70%$3.73
$1.12The Story
Product details
| Operating Temperature Min | - |
| Voltage Rating X | 310V |
| Capacitor Terminals | Radial Leaded |
| Voltage Rating Y | - |
| Operating Temperature Max | 100°C |
| dv/dt Rating | 100V/µs |
| Product Range | F1772 X2 Series |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Capacitor Case Style | - |
| Suppression Class | X2 |
| Capacitance | 22000pF |
| Capacitance Tolerance | ± 10% |
| Packaging | Each |
| Capacitor Dielectric Type | PET (Polyester) |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | F17723222030 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Operating Temperature Min | - |
| Voltage Rating X | 310V |
| Capacitor Terminals | Radial Leaded |
| Voltage Rating Y | - |
| Operating Temperature Max | 100°C |
| dv/dt Rating | 100V/µs |
| Product Range | F1772 X2 Series |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Capacitor Case Style | - |
| Suppression Class | X2 |
| Capacitance | 22000pF |
| Capacitance Tolerance | ± 10% |
| Packaging | Each |
| Capacitor Dielectric Type | PET (Polyester) |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | F17723222030 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











