
VISHAY BFC233923104 Film Suppression Capacitor, 0.1 �F, 310 VAC, MKP339 X2 Series, � 20%, Radial Leaded, X2
VISHAY BFC233923104 Film Suppression Capacitor, 0.1 �F, 310 VAC, MKP339 X2 Series, � 20%, Radial Leaded, X2
Original: $1.14
-70%$1.14
$0.34The Story
- Automotive grade AEC-Q200 qualified
- 7.5mm to 27.5mm lead pitch
- �5%, �10% and �20% tolerance
- Rated voltage of 310VAC
- Plastic case and epoxy resin sealing, flame retardant UL 94 V-0 standard
- IEC / EN / UL / CSA / CQC approvals
- Tinned wire leads
- Maximum operating temperature of 110�C
Applications
Industrial, Consumer Electronics, Portable Devices, Power Management
Product details
| Operating Temperature Min | -55�C |
| Voltage Rating X | 310V |
| Capacitor Terminals | Radial Leaded |
| Voltage Rating Y | - |
| Operating Temperature Max | 110�C |
| dv/dt Rating | 400V/�s |
| Product Range | MKP339 X2 Series |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Capacitor Case Style | - |
| Suppression Class | X2 |
| Capacitance | 0.1�F |
| Capacitance Tolerance | � 20% |
| Packaging | Each |
| Capacitor Dielectric Type | PP (Polypropylene) |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | BFC233923104 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
- Automotive grade AEC-Q200 qualified
- 7.5mm to 27.5mm lead pitch
- �5%, �10% and �20% tolerance
- Rated voltage of 310VAC
- Plastic case and epoxy resin sealing, flame retardant UL 94 V-0 standard
- IEC / EN / UL / CSA / CQC approvals
- Tinned wire leads
- Maximum operating temperature of 110�C
Applications
Industrial, Consumer Electronics, Portable Devices, Power Management
Product details
| Operating Temperature Min | -55�C |
| Voltage Rating X | 310V |
| Capacitor Terminals | Radial Leaded |
| Voltage Rating Y | - |
| Operating Temperature Max | 110�C |
| dv/dt Rating | 400V/�s |
| Product Range | MKP339 X2 Series |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Capacitor Case Style | - |
| Suppression Class | X2 |
| Capacitance | 0.1�F |
| Capacitance Tolerance | � 20% |
| Packaging | Each |
| Capacitor Dielectric Type | PP (Polypropylene) |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | BFC233923104 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










