
Original: $99.90
-70%$99.90
$29.97The Story
Product details
| Capacitance | 10000pF |
| Voltage Rating | 15kV |
| Product Range | 715C Series |
| Capacitance Tolerance | +80%, -20% |
| Dielectric Characteristic | Y5U |
| Lead Spacing | - |
| Capacitor Terminals | Screw |
| Operating Temperature Min | -30°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | 715C15DKS10 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Capacitance | 10000pF |
| Voltage Rating | 15kV |
| Product Range | 715C Series |
| Capacitance Tolerance | +80%, -20% |
| Dielectric Characteristic | Y5U |
| Lead Spacing | - |
| Capacitor Terminals | Screw |
| Operating Temperature Min | -30°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | 715C15DKS10 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











