
Original: $16.02
-70%$16.02
$4.81The Story
Product details
| Product Range | - |
| Fastener Colour | Blue |
| Cable Tie Width | 25mm |
| Tensile Strength N/m² | - |
| Tensile Strength Pounds | - |
| Roll Length | 0.92m |
Other details
| Brand | VELCRO COMPANIES |
| Part Number | VEL-EC60327 |
| Quantity | Pack of 2 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Product Range | - |
| Fastener Colour | Blue |
| Cable Tie Width | 25mm |
| Tensile Strength N/m² | - |
| Tensile Strength Pounds | - |
| Roll Length | 0.92m |
Other details
| Brand | VELCRO COMPANIES |
| Part Number | VEL-EC60327 |
| Quantity | Pack of 2 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.

