
Original: $5.76
-70%$5.76
$1.73The Story
Product details
| LED Colour | Green |
| Operating Voltage | 1.8VDC |
| Mounting Hole Dia | 6.32mm |
| Forward Current If | 2mA |
| Luminous Intensity | 2.5mcd |
| IP / NEMA Rating | Not Rated |
| Product Range | - |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | VCC (VISUAL COMMUNICATIONS COMPANY) |
| Part Number | 5100H5LC |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| LED Colour | Green |
| Operating Voltage | 1.8VDC |
| Mounting Hole Dia | 6.32mm |
| Forward Current If | 2mA |
| Luminous Intensity | 2.5mcd |
| IP / NEMA Rating | Not Rated |
| Product Range | - |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | VCC (VISUAL COMMUNICATIONS COMPANY) |
| Part Number | 5100H5LC |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









