
Original: $13.91
-70%$13.91
$4.17The Story
Product details
| Supply Voltage | 250VAC |
| Lamp Base Type | Wire Leaded |
| Illumination Colour | Green |
| Mounting Hole Dia | 12.7mm |
| Lens Shape | Dome |
| Current Rating | - |
| Product Range | 1053A Series |
Other details
| Brand | VCC (VISUAL COMMUNICATIONS COMPANY) |
| Part Number | 1053A5 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Supply Voltage | 250VAC |
| Lamp Base Type | Wire Leaded |
| Illumination Colour | Green |
| Mounting Hole Dia | 12.7mm |
| Lens Shape | Dome |
| Current Rating | - |
| Product Range | 1053A Series |
Other details
| Brand | VCC (VISUAL COMMUNICATIONS COMPANY) |
| Part Number | 1053A5 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.



