đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$98.19
Original: $327.29
-70%VAN DAMME 268011C Multicore Screened Cable, Musical Instrument, Black, 1 Core, 24 AWG, 0.22 mm², 328 ft, 100 m—
$327.29
$98.19The Story
This is a Multicore Screened Cable, Musical Instrument, Black, 1 Core, 24 AWG, 0.22 mm², 328 ft, 100 m product from VAN DAMME with the model number 268011C
Product details
| Jacket Colour | Black |
| No. of Cores | 1Core |
| Wire Gauge | 24AWG |
| Conductor Area CSA | 0.22mm² |
| Reel Length (Imperial) | 328ft |
| Reel Length (Metric) | 100m |
| No. of Max Strands x Strand Size | 7 x 0.2mm |
| Voltage Rating | 250V |
| Jacket Material | Neoprene, PVC |
| Conductor Material | Copper |
| External Diameter | 6mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | VAN DAMME |
| Part Number | 268011C |
| Quantity | Reel of 1 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Multicore Screened Cable, Musical Instrument, Black, 1 Core, 24 AWG, 0.22 mm², 328 ft, 100 m product from VAN DAMME with the model number 268011C
Product details
| Jacket Colour | Black |
| No. of Cores | 1Core |
| Wire Gauge | 24AWG |
| Conductor Area CSA | 0.22mm² |
| Reel Length (Imperial) | 328ft |
| Reel Length (Metric) | 100m |
| No. of Max Strands x Strand Size | 7 x 0.2mm |
| Voltage Rating | 250V |
| Jacket Material | Neoprene, PVC |
| Conductor Material | Copper |
| External Diameter | 6mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | VAN DAMME |
| Part Number | 268011C |
| Quantity | Reel of 1 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










