
Original: $152.53
-70%$152.53
$45.76The Story
The Ultimate Support Bag-90 is a heavy-duty, padded, zippered tote bag made to carry one Telelock TS-90, TS-80 or TS-70 speaker stand. The bag is made from a 600d water-resistant PVC coated fabric and has a three year warranty.
- Heavy-duty, padded tote bag
- Compatible with;
-
- One Ultimate Support Telelock TS-90, TS-80, or TS-70 speaker stand
| Material | 600d Water resistant coated PVC material |
| Type of Closure | Zipper |
| Interior Dimensions | 10.5 x 49.5" (26.7 x 125.7 cm) (DxL) |
| Accommodates | One Ultimate Support TS-90, TS-80 or TS-70 speaker stand |
| Padded | Yes |
| Carrying/Transport Options | Carry handle |
| Packaging Info | |
|---|---|
| Package Weight | 1.8 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 17.5 x 11.5 x 1.0" |
- 3 year warranty
Description
The Ultimate Support Bag-90 is a heavy-duty, padded, zippered tote bag made to carry one Telelock TS-90, TS-80 or TS-70 speaker stand. The bag is made from a 600d water-resistant PVC coated fabric and has a three year warranty.
- Heavy-duty, padded tote bag
- Compatible with;
-
- One Ultimate Support Telelock TS-90, TS-80, or TS-70 speaker stand
| Material | 600d Water resistant coated PVC material |
| Type of Closure | Zipper |
| Interior Dimensions | 10.5 x 49.5" (26.7 x 125.7 cm) (DxL) |
| Accommodates | One Ultimate Support TS-90, TS-80 or TS-70 speaker stand |
| Padded | Yes |
| Carrying/Transport Options | Carry handle |
| Packaging Info | |
|---|---|
| Package Weight | 1.8 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 17.5 x 11.5 x 1.0" |
- 3 year warranty




















