
Original: $2.86
-70%$2.86
$0.86The Story
Product details
| Frequency Nom | 24MHz |
| Frequency Stability + / - | 50ppm |
| Oscillator Case | SMD, 5mm x 3.2mm |
| Supply Voltage Nom | 3.3V |
| Product Range | 7C Series |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Oscillator Output Compatibility | CMOS |
Other details
| Brand | TXC |
| Part Number | 7C-24.000MBB-T |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Miscellaneous EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Frequency Nom | 24MHz |
| Frequency Stability + / - | 50ppm |
| Oscillator Case | SMD, 5mm x 3.2mm |
| Supply Voltage Nom | 3.3V |
| Product Range | 7C Series |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Oscillator Output Compatibility | CMOS |
Other details
| Brand | TXC |
| Part Number | 7C-24.000MBB-T |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Miscellaneous EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.












