🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$1.43
Original: $4.75
-70%Traco Power TCK-130 Inductor (SMD) 22 µH 580 mA Unshielded—
$4.75
$1.43The Story
- Inductor with 22µH ±15% (at 100KHz / 250mV) inductance
- 55mohm maximum impedance (DCR)
- 0.58A maximum rated current
- Operating temperature range from -40°C to +125°C
Product details
| Inductance | 22µH |
| RMS Current (Irms) | 580mA |
| Inductor Construction | Unshielded |
| Saturation Current (Isat) | - |
| Product Range | - |
| DC Resistance Max | 0.055ohm |
| Inductance Tolerance | ± 15% |
| Product Length | 3.5mm |
| Product Width | 3mm |
| Product Height | 2mm |
Other details
| Brand | TRACO POWER |
| Part Number | TCK-130 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
- Inductor with 22µH ±15% (at 100KHz / 250mV) inductance
- 55mohm maximum impedance (DCR)
- 0.58A maximum rated current
- Operating temperature range from -40°C to +125°C
Product details
| Inductance | 22µH |
| RMS Current (Irms) | 580mA |
| Inductor Construction | Unshielded |
| Saturation Current (Isat) | - |
| Product Range | - |
| DC Resistance Max | 0.055ohm |
| Inductance Tolerance | ± 15% |
| Product Length | 3.5mm |
| Product Width | 3mm |
| Product Height | 2mm |
Other details
| Brand | TRACO POWER |
| Part Number | TCK-130 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











