
Original: $16.01
-70%$16.01
$4.80The Story
Product details
| External Width | 4.4mm |
| Height | 7.9mm |
| PCB Support Type | Snap-In Rivet Lock |
| PCB Support Material | Nylon 6.6 (Polyamide 6.6) |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | TRLCBSBM-5-01A-RT |
| Quantity | Pack of 50 |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| External Width | 4.4mm |
| Height | 7.9mm |
| PCB Support Type | Snap-In Rivet Lock |
| PCB Support Material | Nylon 6.6 (Polyamide 6.6) |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | TRLCBSBM-5-01A-RT |
| Quantity | Pack of 50 |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.















